Monitoring CCTV – Czy warto?

Artykuł powestał dzieki uprzejmości:

https://alarmy.gniezno.pl

System CCTV obejmuje szereg urządzeń, które mają za zadanie odbierać i przetwarzać obraz i dźwięk na monitorowanych obiektach. Czym cechuje się monitoring CCTV? Czy warto z niego skorzystać?

CCTV

CCTV – Closed Circuit Television, oznacza przemysłową telewizję, a także wideonadzór, monitoring wizyjny i telewizyjne systemy dozorowe. Monitoring tego typu jest nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala śledzić dany obszar zarejestrowany przez kamerę. Jest on odbierany w centrum odbiorczym za pomocą kabla lub poprzez radiową drogę. Najprostsze systemy tego typu bazują na pojedynczych kamerach, które obserwują najbliższe otoczenie. Obrazy oglądamy na ekranie telewizora, komputera lub monitora CCTV. Co ciekawe, mamy także możliwość archiwizowania monitoringu z użyciem rejestrującego urządzenia. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane systemy, cechują się one większym poziomem rozbudowania. W tym przypadku korzysta się z wielu kamer sieciowych lub analogowych, a także z dzielników, multiplekserów i urządzeń komutacyjnych.

Monitoring w firmie

Monitoring w firmie jest często niezbędnym elementem, który ma za zadanie wpływać na bezpieczeństwo osób i produktów, które są wytwarzane. Dzięki niemu zyskujemy pewność, że w razie chęci kradzieży lub uszkodzenia produktów od razu uzyskamy potrzebne informacje, opierając się na tym, co zarejestrował system kamer. Jednym z ciekawszych rozwiązań, na których bazuje wiele firm, jest właśnie monitoring CCTV, który jest praktyczny i posiadać może szereg dodatkowych funkcji. Kamery umieścić możemy w dowolnych miejscach w firmie, a także w otoczeniu firmy. Zadbanie o bezpieczeństwo w przypadku prowadzenia swojej firmy jest bardzo istotne.