Rejestrator w systemach CCTV i alarmowych

Od wielu lat firmy korzystają z zalet monitoringu oraz z zalet systemów alarmowych (alarm Gniezno) , ciesząc się skuteczną formą zabezpieczenia firmy i jej otoczenia. Jak wybrać rejestrator w systemach CCTV? Na co warto zwrócić uwagę?

Wybór rejestratora do alarmu

Wybór odpowiedniego rejestratora w systemach CCTV jest bardzo ważny, gdyż wpływa na szybkość i jakość przechwytywanego obrazu a także pozwala niwelować fałszywe alarmy. W trakcie wyboru odnieść musimy się do tego, co dokładnie chcemy zobaczyć i jakie są możliwości konfiguracji, jaka jest jakość oprogramowania i poziom wsparcia od producenta.  Firma dostosowuje ten sprzęt do swoich oczekiwań i tego, jakie udogodnienia chce wziąć pod uwagę.

Istotne parametru

Kupując rejestrator do systemu CCTV trzeba określić to, ile kamer potrzebujemy. Rejestratory mogą być 4, 8, 16, 24 lub 32 kanałowe. Im więcej kanałów wybierzemy, tym lepsze parametry uzyskamy, co jest bardzo ważne w przypadku pragnienia zabezpieczenia sporego obiektu. Kolejnymi kwestiami są: rozdzielczość obrazu, prędkość nagrywania i ilość klatek na sekundę. Ostatni aspekt dotyczy możliwości zarejestrowania sumarycznej ilości klatek na sekundę, a tym samym powiązanie wartości z rozdzielczością obrazu. Jeśli chodzi o prędkość nagrywania, powinna ona zostać odniesiona do charakteru pracy monitoringu. Ogólne monitorowanie ulic, czy też parkingów nie wymaga stosowania najwyższej prędkości. Jednakże w przypadku rejestrowania obrazu na kasie w sklepie zadbajmy o dobranie jak najlepszego poziomu prędkości.

Rejestrator w systemach CCTV dobrać należy do własnych oczekiwań i celów, które pragniemy osiągnąć używając monitoringu w danym miejscu. Aktualnie coraz więcej firm korzysta z monitorowania obiektów użytkowych i produkcyjnych, co zapobiega różnorodnym problemom.