Monitoring CCTV

Artykuł napisany przez specjalistów z:
https://www.adsv.pl
Monitoring IP korzysta z technologii IP, która ma za zadanie uzyskać wysoką rozdzielczość – nawet na poziomie do 4K, a tym samym lepszą jakość obrazu. Narzędzie to znalazło zastosowanie zarówno w firmach, biurach, w sklepach, na halach produkcyjnych, jak i w domach jednorodzinnych. Monitoring tego typu daje użytkownikom zaawansowane możliwości, takie jak analityka obrazu, łatwa rozbudowa systemu i zapisy na karcie pamięci SD. W systemach IP możemy również podpiąć specjalistyczne kampery IP do rejestratora, co daje możliwość korzystania z istniejącej sieci bezprzewodowej – Wi-Fi. Zauważyć warto, że podłączenie zazwyczaj odbywa się z użyciem switcha PoE – Power over Ethernet, co wpływa na zasilenie kamer po kablu teleinformatycznym. W przypadku zwykłego switcha dochodzi natomiast do podłączenia z pomocą dodatkowych zasilających przewodów.

Zalety monitoringu IP

Monitoring IP znacząco wpływa na ograniczenie w ilości przewodu, który odpowiada za dźwięk. Analogowe instalacje wymagały wyposażenia w dodatkowe mikrofony, które także korzystały z osobnych kabli do przesyłu fonii. Jeśli chodzi o systemy IP, posiadają one wbudowany mikrofon w kamerę, natomiast obrazy i dźwięki są przesyłane przez jeden przewód. – także wtedy, gdy korzysta się z zewnętrznego mikrofonu, który podłączony jest do kamery IP.

Monitoring IP jest nowoczesnym narzędziem technologicznym, z którego korzysta coraz więcej firm.

Monitoring IP

Monitoring IP jest związany z systemem kamer IP, które są podłączone przewodem teleinformatycznym (tzw. skrętką) do switcha, a ten z kolei jest podłączany do rejestratora IP. Czym wyróżnia się monitoring IP? Czego dotyczy to narzędzie?