+48 22 409 62 81 | +48 602 708 864 biuro@movemouse.pl

Menu

Marketing Wirusowy

A słyszałeś, że...? Marketing wirusowy jest lubiany i w dodatku roznosi się sam!

Zarażamy ludzi hasłem: Follow us on...

Naturalna skłonność ludzi do bycia na topie i posiadania najlepszej wiadomości w grupie została idealnie wykorzystana przez specjalistów od marketingu i reklamy. Marketing szeptany (viral), to nic innego jak przekazywanie między sobą gorących wiadomości z ostatniej chwili. W dobie wszechobecnego Internetu, kolejna cecha ludzi została umiejętnie wykorzystana przez marketingowców – a mianowicie – chęć śledzenia najnowszych trendów lub… znajomych. Obecnie z hasłem „follow us” jest powiązanych aż 2 miliardy stron internetowych. Marketing wirusowy wykorzystuje w praktyce obydwie te cechy – polega on na lawinowym rozprzestrzenianiu materiałów dotyczących firmy za pośrednictwem samych internautów poprzez narzędzia komunikacji społecznej, tj. social media. Skutecznie przeprowadzona kampania wirusowa jest nie tylko relatywnie tania i szybka, ale także bardziej skuteczna od tradycyjnych form reklamy.

25

Marketing Wirusowy – odkryj siłę przekazu w social media!

N

ajważniejszą cechą reklamy wirusowej jest jej oryginalność. Coś, co jest pospolite, banalne i nachalne trafi prosto do... kosza. Największą zaletą zaraźliwego marketingu jest więc brak skojarzeń z reklamą. Internauci na tym punkcie są mocno przewrażliwieni - wszelka natrętna i nielubiana reklama jest zasadniczo traktowana jako spam, a efektem takiego działania jest trwała niechęć internautów do danego produktu lub marki. W przypadku marketingu wirusowego internauta nie tylko sam decyduje, czy otworzyć daną wiadomość, ale także z dużym prawdopodobieństwem otrzymuje ją od swojego znajomego, a więc osoby zaufanej, która przekazała dalej wiadomość tylko dlatego, że jest ona unikalna i ciekawa, a wewnętrzny impuls przynależności do grupy nakazywał jej błyskawiczne podzielenie się ciekawą wiadomością z kimś bliskim lub znajomym.


Pracujemy dla znanych. Dołącz. Teraz!

Jak w takim razie skutecznie zarażać?

Korzyści marketingu wirusowego można mnożyć. Najważniejsze pytanie brzmi: co zrobić żeby internauci naszą firmę postrzegali przez pryzmat zaufanej marki, a co ważniejsze – chętnie przesyłali nasz materiał marketingowy dalej, tworząc prawdziwą sieć naszych odbiorców – potencjalnych klientów. A więc jakie narzędzia w e-marketingu przychodzą nam z pomocą, aby przeprowadzić skuteczny i lubiany viral?

  • Gadżety internetowe: zdjęcia/filmiki, demotywatory, tapety na pulpit, wygaszacze ekranu, gry, e-kartki.
  • Bonusy za polecenia w kanałach dyskusyjnych (karty rabatowe).
  • Artykuły, porady i opinie ekspertów z danej branży, np. porady komputerowe, ogrodnicze, wnętrzarskie.
  • Filmiki instruktażowe na znanych kanałach dystrybucji.
E

ksperci z dziedzin marketingu, reklamy i psychologii społecznej są zgodni, że marketing wirusowy jest najtrudniejszą, ale zarazem najbardziej skuteczną formą reklamy. Taka forma promocji sięga do głęboko zakorzenionych w nas wartości i cech, jak: poczucie bezpieczeństwa i przynależności do grupy, chęć dzielenia się z bliskimi, skłonność do porównywania się i naśladownictwa, naturalna ciekawość świata, potrzeba odczuwania zadowolenia, adrenaliny, radości. Wystarczy uświadomić sobie fakt, iż serwis który opiera się na takich właśnie aspektach społecznych, istnieje już ponad 10 lat, a liczba jego miesięcznych użytkowników sięga ponad 1,310,000,000 populacji. Warto więc zainteresować 1/5 świata swoją ofertą poprzez umiejętny marketing wirusowy i zacząć zdobywać nowych klientów, którzy chętnie będą Ciebie polecać!

Twoje zamówienie wykona nasz Specjalista:

andrzej-bakula
Andrzej Bakuła
Copywriter/PR Manager
podpis-andrzej-bakula
N

ie stosujemy tanich tricków i małych druczków - płacisz jedynie wtedy, gdy będziesz naprawdę w 100% zadowolony z efektów naszej pracy dla Ciebie. Proste, prawda?

Overall Rating
9.4

Ocena Specjalisty

Wg ankiety z dnia 15 grudnia 2014 r. przeprowadzonej wśród naszych stałych klientów.

Review Overview


Sprawność w działaniu93%

Wiedza specjalistyczna91%

Kreatywność i inicjatywa98%

Nr 25 Teraz Wiem

Tworzymy kopię Windows 7

Pytania i sugestie

Napisz e-mail

Zadzwoń 8-20

22 409 62 81, 602 708 864

UA-46317591-1
Informacja: aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu zapisujemy na Twoim komputerze pliki cookie.
OK
x